O nas

Restauracja Ahimsa jest drugim lokalem firmy Najadacze.pl. Słowo Ahimsa pochodzi z Sanskrytu i w hinduizmie, buddyzmie oraz dżinizmie opisuję zasadę niekrzywdzenia ludzi i zwierząt.

Weganizm to dieta oraz styl życia, którego założeniem jest próba zminimalizowania udziału w wykorzystywaniu zwierząt poprzez odpowiednie wybory związane m.in. z codziennymi posiłkami. Nasza kuchnia jest zaproszeniem do zredukowania lub porzucenia potraw zawierających mięso, jajka oraz nabiał. Chcąc Państwa zarazić roślinnym odżywianiem, dokładamy wszelkich starań o jakość i smak naszych potraw. Nasza miłość do dalekich podróży, a w szczególności Bliskiego i Dalekiego Wschodu nakreśliła kierunek naszych smaków. Nasza spiżarnia jest pełna oryginalnych przypraw najwyższej jakości z Indii i Palestyny.

Hebron - okupowana PalestynaW tym sklepie zaopatrujemy się w mieszankę przypraw do Falafela – Hebron/okupowana Palestyna

Historia

Projekt Najadacze.pl powstał w 5 maja 2011 roku jako firma zajmująca się cateringiem z naciskiem na sprzedaż wegańskiego jedzenia na wydarzeniach muzycznych i imprezach kulturalnych. W pierwszym roku działalności obsłużyliśmy 18 wydarzeń w tym m.in. Święto Wrocławskiego Rowerzysty, Slot Art Festival i One Love Sound Fest (pełna lista obsłużonych wydarzeń: www.najadacze.pl/o-nas/wydarzenia/).

26 lipca 2012 po półtora rocznej „tułaczce” festiwalowej, opanowaniu niemal do perfekcji sposobów na radzenie sobie z festiwalowym stresem postanowiliśmy otworzyć punkt ze stacjonarnym jedzeniem przy Nożowniczej 40: Vege Kuchnia Świata. Otwarcie naszego pierwszego lokalu okazało się strzałem w dziesiątkę. Po niespełna 3 miesiącach ruszyliśmy z dowozami, które ogarnęły swoim zasięgiem większość Wrocławia.

Otwarcie Najadaczy

Rosnąca popularność naszego pierwszego małego lokalu (zaledwie 40 m2) pchnęła nas w stronę otwarcia drugiego punktu ze znacznie większą ofertą i o dużo wyższym komforcie dla naszych klientek i klientów.

1 kwietnia 2014 podpisaliśmy umowę najmu lokalu po dawnym „Falansterze”, a później „Drugiej Fali”. Po ponad roku urzędniczej walki, a następnie wielkiego remontu udało się. 10 czerwca 2015 Ahimsa Vegan restaurant & Club oficjalnie rozpoczyna swoją działalność.

Otwarcie AhimsyOtwarcie Ahimsy 2015-06-09

14 marca 2020 roku rozpoczęła się w Polsce walka z Coronavirusem…